11.07.2020 r.

K9PROJEKT OFICJALNYM KLUBEM POLSKIEJ FEDERACJI RINGU FRANCUSKIEGO

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że z dniem 05.07.2020 r.  szkoła dla psów K9PROJEKT dołączyła do grona
Klubów Polskiej Federacji Ringu Francuskiego.

K9 Projekt to rozwijająca się firma zajmująca się tematyką związaną z profesjonalnym przygotowaniem:
psów
przewodników
trenerów
pozorantów
Właścicielem firmy jest Marcin Wyszynski posiadający bogate doświadczenie jako:
Przewodnik psa bojowego(Dual Purpose Dog) w Wojskach Specjalnych
Przewodnik/ zawodnik psa Ring cat. 1
Trener K9 w Wojskach Specjalnych
Dowódca GPPB (K-9)
Pozorant, twórca programu szkoleniowego dla pozorantów psów bojowych
Uczestnik oraz organizator szkoleń, warsztatów w krajach takich jak
• Polska
• Bośnia i Hercegowina
• Niemcy
• Francja
• Belgia
• USA
• Norwegia
• Szwecja
• Finlandia
• Litwa
Liczymy na owocną współpracę oraz wspieranie federacji w propagowaniu ringu francuskiego w Polsce.dania
• Seneg

19.06.2020 r.

PROMOCJA RINGU FRANCUSKIEGO ORAZ PFRF W POLSCE.

Coraz większe zainteresowanie Ringiem Francuskim w Polsce.

Z dumą informujemy, że już niedługo będzie można poznać podstawy pracy w RF.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany RF, jest niezdecydowany, w którym kierunku chce iść ze swoim psem jeżeli chodzi o sporty ringowe lub wogóle nie ma pojęcia "o czym do niego mówimy ", a chciałby poobserwować pracę w ringu to zapraszamy w poniższych terminach na weekendy z Polską Federacją Ringu Francuskiego:

27-28.06.2020 r.

Weekend w dolnośląskim - https://www.facebook.com/events/284855999553823/

04-05.07.2020 r.

Weekend w mazowieckim - https://www.facebook.com/events/247316423259386/

18-19.07.2020 r.

Weekend w trójmieście - https://www.facebook.com/events/1655304034634165/

 

01.06.2020 r.

RED DOG TSUBARO OFICJALNYM KLUBEM POLSKIEJ FEDERACJI RINGU FRANCUSKIEGO

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że z dniem 01.06.2020 r. Szkoła dla psów Red Dog Tsubaro dołączyła do grona
Klubów Polskiej Federacji Ringu Francuskiego. Liczymy na owocną współpracę oraz wspieranie federacji w propagowaniu ringu francuskiego w Polsce.

 

18.10.2019 r.

WYBRANO ZARZĄD PFRF

W dniu 16.10.2019 r. podczas walnego zebrania członków założycieli został wybrany zarząd Polskiej Federacji Ringu Francuskiego w składzie:

PREZES PFRF

Pan Adam TULISZ
 
V-CE PREZES PFRF
Pan Rafał ZAWADZKI
 
V-CE PREZES PFRF - PRZEDSTAWICIEL NA FRANCJĘ
Pan Piotr ZIARKIEWICZ
 
REGULAMIN PFRF
Informujemy, że zgodnie z decyzją władz Zarządu PFRF w dniu 16.10.2019r. wchodzi w życie regulamin Polskiej Federacji Ringu Francuskiego, który jest dostępny na stronie www.pfrf.pl w zakładce do pobrania.
 
ZMIANA KONTA BANKOWEGO PFRF
Informujemy także, że w dniu 16.10.2019 r. zmianie uległ numer konta bankowego PFRF.
Obecnie rachunek płatniczy prowadzony jest przez Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo-Kredytową im. Franciszka Stefczyka pod numerem
19 7065 0002 0650 4417 2204 0001
 

03.10.2019r.

PROJEKT RING - II EDYCJA

TERMIN: 9-10.11.2019r.  (plac Dingo Gear w Bydgoszczy, ul. Ołowiana 22), kolejne terminy zjazdów zostaną ustalone na pierwszym spotkaniu w ramach projektu.

CEL PROJEKTU : Głównym celem projektu jest popularyzowanie i rozwój Ringu Fr. w Polsce . Nadrzędną ideą jest pomoc osobom zainteresowanym projektem , które chcą stawiać pierwsze kroki w Ringu , a także tworzenie oraz rozwój struktur i miejsc , gdzie będzie można trenować tą dyscyplinę sportu. Poprzez projekt Polska Federacja Ringu Francuskiego chce pomóc przewodnikom w przygotowaniu swoich psów do startów w konkursach , a w przyszłości stworzyć drużynę , która będzie mogła rywalizować
w otwartych mistrzostwach świata w Ringu.

DO KOGO SKIEROWANY JEST PROJEKT : Program głównie kierowany jest do osób początkujących , ale także zawodników innych dyscyplin , którzy chcą spróbować swych sił w tym właśnie sporcie.

CO ZYSKUJEMY PRZYSTĘPUJĄC DO PROJEKTU: Osoby , które zdecydują się przystąpić i wziąć udział w naszym projekcie mają zapewnione : cztery weekendy szkoleniowe na placu Dingo Gear w Bydgoszczy oraz na placu ringowym PFRF w miesiącach wrzesień - czerwiec możliwość odbywania bezpłatnych spotkań szkoleniowych na placu PFRF, pomoc multimedialną w postaci filmów szkoleniowych ,pokazowych oraz instruktażowych. Osoby deklarujące chęć startu w zawodach , które osiągnęły właściwy poziom wyszkolenia psa uzyskają rekomendację i będą mogły ubiegać się o licencję startową uzyskując tym samym możliwość startów na konkursach we Francji , a w przyszłości
w Polsce. Polska Federacja daje także możliwość zorganizowania wspólnego wyjazdu na treningi do Francji, gdzie będzie można wspólnie trenować pod okiem doświadczonych oraz utytułowanych zawodników oraz pozorantów francuskich .

TEMATYKA WEEKENDÓW SZKOLENIOWYCH : regulamin ringu, omówienie ćwiczeń w poszczególnych kat. Ring I , II , III, prezentacja multimedialna i omówienie CSAU, Brevet i Ring I, prezentacja sprzętu używanego w treningu, metodyka i sposób nauczania poszczególnych ćwiczeń, nagradzanie psa , motywacja w szkoleniu, podstawy pracy pozoranta ( praca pałką , praca na nogawkach ze szczeniakiem , bezpieczne przyjmowanie psa w ataku czołowym i ucieczkach w treningu , praca psa na górze kostiumu ,
kiedy i jak zacząć ), przygotowanie psa do startów ( ile czasu potrzebujemy aby przygotować psa do konkursów , przykładowy plan treningowy , przygotowanie placu
i schematy zachowań przewodnika podczas treningów oraz rozgrzewki ), praktyka na placu z własnymi psami

KOSZT : Koszt udziału w całym projekcie to 500 zł ( cztery weekendy ) , nie obejmuje on zakwaterowania i wyżywienia. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy
lub telefoniczny , po utworzeniu listy osób chętnych wziąć udział w tym projekcie , będziemy na bieżąco informować o datach i tematyce spotkań.

KONTAKT : email : ringfrancuskipolska@gmail.com, adas2@op.pl tel. 507 639 218

 

13.07.2019r.

W dniu 13.07.2019 r. podpisano umowę o współpracy między PFRF (Polska Federacja Ringu Francuskiego), a CUN-CBG (Commission d'Utilisation Nationale - Chiens de Berger et de Garde).

Dzięki tej umowie PFRF jest uznawana za jedyny organ współpracujący i regulujący Ring w naszym kraju oraz jedynym reprezentantem RF poza jego granicami.

Zgodnie z umową PFRF akceptuje wszelkie wymagania, reguły i zasady prowadzenia tego sportu, które są określone w wytycznych CUN-CBG i francuskiego GTR.

Wszelkie ustalenia zostały podjęte i zaakceptowane podczas finałów par klubowych Grands prix SCC et Championnat, DOM TOM Ring, które odbyły się w Selestat (Club Canin Selestat), w obecności najwyższych władz CUN-CBG i GTR, tzn.:

 - President - Daniel Schwartz;

 - Secretaire general - Patrick Vandestienne;

 - Secretaire adjoint - Jean-Claude Bergevin;

 - Delegue grands evenements - Pierre Rouillon;

 - Delegue relations FCI - Bernard Roser;

 - Groupe de Travail Ring - Claude Munto;

Przedstawicielami PFRF obecnymi przy rozmowach oraz ustaleniach byli:

- Adam Tulisz;

- Rafał Zawadzki;

- Piotr Ziarkiewicz.

Umowa ta określa, że wszystkie konkursy w Ringu Francuskim, które odbędą się na terytorium Polski, a które będą spełniały wymagania określone przez GTR, będą miały takie samo znaczenie we Francji. Niezbędnym wymogiem jest także to, aby konkurs przeprowadzany w Polsce był oceniany przez wykwalifikowanego sędziego francuskiego.

Umowa zawiera następujące podstawowe warunki:

- przestrzeganie wszystkich regulaminów i przepisów dotyczących ringu ​(place do zawodów, przeszkody, kostiumy pozorantów HA, itd. będą spełniały wymagania techniczne narzucone przez CUN-CBG).

- wydatki poniesione przez sędziów i HA będą musiały być opłacone zgodnie z francuskimi stawkami, łącznie z biletem lotniczym i ewentualnym wynajęciem samochodu, jeżeli będzie to konieczne. Organizator konkursu będzie odpowiedzialny za zapewnienie i pokrycie kosztów zakwaterowania i utrzymania sędziów i HA, zgodnie z przepisami.

- zawody będą ocenianie przez francuskich sędziów, dopóki PFRF nie będzie miała własnych sędziów. Polscy sędziowie będą ściśle współpracować z GTR, będą musieli dostarczać raporty dotyczące zawodników i asystentów (HA) w taki sam sposób jak na terytorium Francji. umowa obejmuje również stworzenie wspólnego związku Polskich Sędziów Ringu Francuskiego (jeżeli PFRF wyrazi na to zgodę).

- stworzenie licencji PFRF.